kaminų valymo priemonės

Namų bei sodybų savininkams vienas iš rutininių darbų prižiūrint šildymo sistemą – dūmtraukio valymas. Natūralu, kad prieš pirmą kartą valantis kyla nemažai klausimų apie kaminų valymo priemones ir kitus niuansus. Tačiau net ir reguliariai kaminus prižiūrintys žmonės dažnai nėra tikri, ar viską atlieka tinkamai bei nerizikuoja savo ir namiškių komfortu bei sveikata. 

Dūmtraukius reikėtų valyti ne tik prieš šildymo sezoną ir jam pasibaigus, bet ir bent kartą šildymo sezonui įpusėjus ar tiesiog pajutus, kad kaminas prarado trauką. Jeigu kaminas neišvalytas, kyla didesnė suodžių gaisro rizika. Be to, kai ant kamino sienelių yra nusėdę daug suodžių, sukūrename daugiau kietojo kuro, suprastėja trauka, dūmai pradeda skverbtis į patalpas, todėl kaminų valymo jokiu būdu negalima atidėlioti. 

Taigi, kodėl dar reikėtų valyti dūmtraukius, kokios yra kaminų valymo priemonės ir kada vis tik geriau kaminų priežiūrą patikėti profesionalams?

Kokią grėsmę kelia nevalyti kaminai? 

Atrodytų, kas gi blogo nutiks, jei kamino šį sezoną neišvalysite. Tačiau to nepadarius slopinamas degimo procesas, tad į patalpas iš šildymo įrangos gali pradėti skverbtis anglies monoksidas – labai toksiškos ir rimtą pavojų mūsų gyvybei keliančios dujos. 

Taip pat dėl neišvalytų kaminų kyla gaisrai, pasiglemžiantys visą žmonių užgyventą turtą ir net gyvybes. O ir statistika – negailestinga: beveik pusė visų gaisrų (47,4 proc.) gyvenamuosiuose namuose kyla dėl prietaisų, kuriais šildomi namai, bei dūmtraukių įrengimo bei naudojimo pažeidimų.

Taigi, kviečiame nuodugniau susipažinti su kaminų valymo priemonėmis bei būdais.

degantis kaminas

Kokios pagrindinės kaminų valymo priemonės naudojamos? 

Kaminą išsivalyti patiems neturint specialios įrangos yra sudėtinga, o ir nepasieksime laukiamo efekto. Todėl pirmasis laukiantis darbas – išsirinkti tinkamą įrangą. Rinkoje galime rasti galybę įvairių priemonių kaminams valyti

Priemonės mechaniniam valymui – šepečiai kaminams valyti 

Pagrindinė užduotis valant kaminą – nuo dūmtraukio sienelių pašalinti suodžius ir kitus degimo metu susidariusius ir čia nusėdusius nešvarumus. Todėl pagrindinė kaminų valymo priemonė yra specialus šepetys. Jis turi būti pritaikytas prie dūmtraukio konstrukcijos, ilgio ir pločio (diametro). 

Kaminų valymo šepečiai dažniausiai gaminami iš plieninės vielos arba nailono: 

  • Plieniniai šepečiai tinka tik mūriniams kaminams. 
  • Nailoniniai šereliai yra kur kas minkštesni, todėl nepažeidžia plieninių dūmtraukių sienelių, yra lankstesni, tad universalesni. 

Priemonės cheminiam valymui – kaminų milteliai, dervų valikliai ir kt. 

Kaminams valyti naudojami ir specialūs kamino milteliai. Juos naudojant palengvinamas ir pagreitinamas valymo procesas. Šie milteliai saugo nuo greito suodžių ir dervų sluoksnio susiformavimo. Tiesa, atkreipkite dėmesį, kad vien milteliais kamino neišvalysite: vis tiek reikės panaudoti specialų šepetį. 

kaminų valymo milteliai

Kaminų valymo miltelius galima naudoti dviem būdais:

  1. Milteliai maišomi su vandeniu ir tepami ant kamino sienelių. Po kurio laiko šepečiu nuvalomos kamino sienelės: tai padeda pašalinti suodžių likučius. 
  2. Taip pat galima įsigyti miltelių, kuriuos galima mesti tiesiai ant rusenančių žarijų. Milteliai padeda pašalinti suodžius iš dūmtraukių ir katilų: suodžiai tiesiog išdega savaime ir sukrenta žemyn ar į specialią angą. 

Liaudiška priemonė kaminams valyti – bulvių krakmolas 

Tikriausiai daugelis nustebs, bet anksčiau kaminams valyti plačiai buvo naudojamas bulvių krakmolas, kartais jis panaudojamas ir dabar. Krakmolas padeda šalinti suodžius nuo kamino sienelių. 

Tai visiškai natūrali valymo priemonė, pasižyminti šveičiamosiomis savybėmis. Prieš naudojimą krakmolas lygiomis dalimis sumaišomas su vandeniu. Šiuo mišiniu, naudojant ant pagalio pritvirtintą volelį, padengiama anga. Mišinys paliekamas bent parai, po to židinys užkuriamas, suodžių dalelės su krakmolu išdega ir nubyra. 

krakmolas kaminui valyti

Pagalbinės kaminų valymo priemonės ir priedai 

Valant kaminus prireikia teleskopinių lazdų ar metalinių trosų, padedančių išvalyti sunkiai pasiekiamas kamino vietas, bei specialių svarmenų šepečiui. Kaminų valymui plačiai naudojami ir vakuuminiai dulkių siurbliai, kuriais išsiurbiami suodžiai. Valant kaminus prireikia saugos priemonių – pirštinių, respiratoriaus ir kt., virvės, kopėčių. 

Tačiau net ir sandėliuke gulinčios kokybiškos kaminų valymo priemonės dar negarantuoja patikimo rezultato. Kartais verčiau kreiptis į profesionalus. 

Profesionalus kamino valymas – kada jis reikalingas?

Kaminų valymas – gana sudėtingas, specialių žinių ir kantrybės reikalaujantis ir, neslėpkime, išties purvinas ir daugelį atbaidantis darbas. Todėl jį geriau patikėti profesionalams, kurie paruoš dūmtraukį saugiai eksploatacijai, o jums padės sutaupyti nemažai laiko. 

Mes, kvalifikuotų šildymo sistemų priežiūros specialistų komanda, kasdieniame darbe naudojame operatyviai ir itin kruopščiai išvalyti dūmtraukius padedančią įrangą. Specialiais rotoriniais šepečiais suodžiai ir kiti nešvarumai iš dūmtraukių kanalų pašalinami lengvai, sumažinamas jų kaupimasis. 

Be to, maksimalius rezultatus padeda pasiekti ne tik kokybiška įranga, bet ir ilgametė patirtis. Tad nedvejokite – kaminų valymą patikėkite mums, „Kamino Švara“ komandai! 

Rašyti komentarą