kamino valymas krakmolu

Katilai bei dūmtraukiai, reguliariai kurenant kietu kuru apsidengia suodžiais, dervomis. Tokie teršalai, susikaupę ant šilumokaičio sienelių ir sudarantys 1-2mm sluoksnį prisideda prie ~10% šilumos praradimo, o jeigu katilas nevalomas metus ar kelis, šilumos nuostoliai išauga žymiai labiau. Šiame straipsnyje aptarsime kaip veikia kamino valymas krakmolu, ar tai efektyvu?

Kaip kaminas praranda trauką?

Suodžiai kaupiasi dažniausiai dėl nuolatos deginamų šlapių malkų, spygliuočių, skudurų bei ne medienos atliekų. Degant šlapiam kurui and židinio bei katilo sienelių susidaręs kondensatas ima varvėti, o prie tokio paviršiaus itin gerai kibma suodžiai, ko pasekoje sumažėja trauka, dėl to sumažėja degimas ir dėl to – prarandama šiluma. 

Kaip yra atliekamas kamino valymas krakmolu?

Anksčiau žmonės, kuomet nebuvo specializuotos chemijos valyti kaminus ir katilus, naudojo tradicinius liaudiškus valymo metodus, vienas tokių – kamino valymas krakmolu. Krakmolas gali padėti pašalinti suodžius nuo kamino sienelių, veikia kaip natūralus valymo preparatas, turintis šveičiamųjų bei tirpdomųjų savybių. Tačiau prieš atliekant kamino valymą krakmolu, būtina laikytis saugos priemonių, o tai apima:

  • Gera ventiliacija. Užtikrinkite gero oro cirkuliaciją patalpoje kurioje bus atliekamas valymas. Galite atidaryti duris bei langus, kad išvengtumėte dūmų ir dulkių susikaupimo;
  • Fizinė apsauga. Devėkite apsauginius akinius, prastesnius drabužius skirtus darbui bei gumines pirštines;
  • Šaltas kaminas. 24val iki valymo krakmolu nekurenkite židinio, valymo metu jis turi būti vėsus.

Vandenį bei krakmolą sumaišykite santykiu 1:1, maišyti reikia tol, kol mišinys taps glotnus kaip jogurtas. Tokiu mišiniu reikia padengti visą angą, kurią pasiekiate iš apačios, galite panaudoti ir volelį ant pagalio, kad kuo giliau is apačios užtepti turinį ant sienelių. Tuomet reikia palikti krakmolą išdžiūti bent 24val, po to galite užkurti židinį, suodžių dalelės kartu su kramolu sudegs ir nubyrės žemyn. 

Toks būdas yra tinkamas, kai suodžių ant sienelių yra susidarę labai nedaug. Tačiau jeigu kaminas valytas seniai ir yra susdariusio smalinio sluoksnio, tokį būda naudoti yra draudžiama dėl gaisro pavojaus.

Yra žinoma, jog kaminą gerai išvalo bulvių lupenos, tačiau jų reikėtų sudeginti labia didelį kiekį, kur kas efektyvesnis metodas būtų krakmolą profilaktiškai tiesiog užberti ant malkų kartą per savaitę, įprasto kūrenimo metu.

krakmolas kaminui valyti

Tinkama kamino priežiūra

Kad kaminas mažiau terštųsi suodžiais, reguliariai naudokite drebulės medieną, sauso beržo malkas, venkite spygliuočių ir bet kokio tipo šlapių malkų.

Taip pat, reguliariai naudodami katilą pasirūpinkite jo „sveikata“ – naudokite specialius kieto kuro suodžių katalizatorių miltelius, bent kartą per savaitę užberę jo ant kieto kuro, užtikrinsite katilo igaamžiškumą, nes tokie milteliai mažina koroziją katile, taip pat sumažinsite galimus šilumos praradimo nuostolius bei prisidėsite prie aplinkos gerinimo – milteliai mažina SO2 ir N02 emisiją į atmosferą.

Prieš kūrenimosi sezoną patikrinkite trauką uždegdami kelias pliauskas su kartono gabalėliu.

Kamino valymas mechaniniu būdu yra būtinas

Reikia nepamiršti, jog kamino valymas krakmolu bei kitomis cheminėmis medžiagomis kaip kamino valymo milteliai yra atliekamas kaip profilaktinė priemonė, pristabdanti suodžių kaupimąsi. Bent kartą per metus kaminą bei dūmtraukius reikia išvalyti mechaniniu būdu.

Įprastai kaminai yra valomi su šepečiais bei teleskominėmis lazdomis, rankiniu būdu, tačiau yra ir automatizuotų sistemų, kurios mechaniškai išvalo kaminą kur kas geriau nei rankiniu būdu, nes šepečio apsisukimų skaičius ir jėga ir nepalyginamai didesnė, tokią įrangą dažniausiai turi profesionalios kaminų valymo įmonės.

Mūsų siūlomas profesionalus kaminų valymas yra atliekamas rotoriniais šepečiais, kurie pašalina daug daugiau suodžių negu įprastas rankinis darbas. Kad neišpurvintume jūsų namų naudojame apsaugines plėveles bei darbus atliekame kruopščiai. Po darbų galėsite pamatyti nuotraukas kaip jūsų kaminas atrodė prieš valyma ir po. Patogiai rezervuokite laiką susisiekę su mumis arba užpildę kontaktų formą.

Rašyti komentarą