kaip naudoti kamino valymo miltelius

Kamino valymas yra itin svarbus, būtinas veiksmas norint išlaikyti jo efektyvumą šildant bei ilgaamžiškumą. Kamino valymą galima atlikti patiems, laikantis tam tikros saugos bei eiliškumo. Šiame įraše aptarsime visus kamino valymo ypatumus bei papasakosime kaip naudoti kamino valymo miltelius.

Kuo rekomenduojama valyti kaminus?

Įprastos kamino valymo priemonės sudaro teleskopinės lazdos, leidžiančios pasiekti norimą kamino ilgį, taip pat skirtingo diametro metaliniai bei nailoniniai šepečiai, vaakuminis dulkių siurblys suodžiams išsiurbti bei saugos priemonės, virvė, kopėčios.

Mūriniams kaminams rekomenduojama naudoti metalinius šepečius, turintiems metalinius dūmtraukius – naudojimui galimi tik nailoniniai šepečiai, metaliniai braižo dūmtraukio sieneles ir kenkia ilgaamžiškumui. 

Kamino valymui taip pat rekomenduojama reguliariai naudoti specialius cheminius kamino valymo miltelius, kurie palengvina valymo procesą ir yra puiki prevencinė priemonė nuo greito suodžių bei dervų sluoksnio susidarymo.

Kaip naudoti kamino valymo miltelius?

Pateikiame jums eilės tvarka kaip naudoti kamino valymo miltelius ir išsivalyti kaminą.

1. Miltelių paruošimas

Užtikrinkite, kad kaminas ar dumtraukis yra šaltas ir pelenai yra visai atvėsę. Užsidėkite apsauginius akinius, pirštines bei raspiratorių, apsaugai nuo dulkių bei cheminių medžiagų. Perskaitykite miltelių pakuotės instrukciją, įprastai milteliai maišomi su vandeniu ar kokia kita skysta bazine medžiaga. 

2. Miltelių mišinio tepimas, berimas

Teptuku užtepkite mišinį ant kamino sienelių, palaukite tam tikra laiką, jeigu toks yra nurodytas instrukcijoje, arba tiesiog užberkite mišinio ant kieto kuro.

3. Kamino miltelių deginimas

Praėjus nurodytam laikui, panaudokite šluostę ar šepetį ir nutrinkite kamino sieneles, kad pašalintumėte suodžių likučius. Jeigu miltelių instrukcija nereikalauja tepti, užpiltus miltelius kartu su kietu kuru padekite ir palaukite kol nešvarumai išdegs, o jų šalutiniai produktai sukris žemyn arba į pravalos angą iš kurios išsiurbti suodžius yra paprasčiau nei iš kamino vidaus.

4. Kamino valymas panaudojus miltelius

Praėjus 12-24val, kuomet židinys jau pilnai atvėsęs, užsidenkite židinio ar krosnelės angą apsaugine plėvele (galima naudoti dažytojo plėvelę), kad valant į namus nepriskristų suodžių. Užsidėkite akinius bei raspiratorių. Idealiu atveju, jeigu leidžia aplinkybės, kamina reikėtų valyti nuo stogo.

Užlipus ant stogo, reikia nuimti apsaugines groteles, jeigu tokios yra, ir, užsidėjus reikiamo dydžio šepetį ant teleskopinės lazdos, leistis žemyn, vis stumiant ir traukiant, braukant per kemino sieneles, karts nuo karto sukant laza palei laikrodžio rodyklę (sukant priešingai, galite netyčia atsukti šepetį kuris gali atsikabinti ir nukristi).

5. Suodžių siurbimas

Naudojant kamino valymo miltelius yra ne tik prailginamas kamino ilgaamžiškumas, tačiau ir pačios kamino sienelės dėl miltelių katalizacijos nusivalo nuo kreozoto kur kas lengviau ir efektyviau. Nukritusius žemyn suodžius reikia išsiurbti, tam yra skirta speciali pravalos anga, kurią prieš atidarant irgi reikėtų uždengti plėvele su paliktu tarpu dulkių siurblio žarnos prakišimui.

Pravalos angos gali ir nebūti, tokiu atveju reikės iš židinio ar krosnelės vidaus atidaryti sklendę ir išsiurbti nešvarumus.

Kada kreiptis į profesionalius kaminų valytojus?

Jau aptarėme kaip naudoti kamino valymo miltelius, tačiau jeigu nesate tikri dėl mechaninio valymo žingsnių įgyentinimo ar neturite tam reikiamos įrangos, rekomenduojama kreiptis pas šios srities profesionalus kurie užtikrins kokybišką kamino išvalymą laikantis saugos reikalavimų bei eiliškumo.

Atsiminkite, jog kamino valymo milteliai yra tik profilaktinė priemonė skirta reguliaraim naudojimui, tačiau pagrindinis kamino valymas turi būti atliekamas mechaniškai, nes milteliai tik suardo kreozoto struktūrą, tačiau jį nugramdyti reikia mechaniniu rankiniu arba automatiniu būdu.

Kamino valymas turi būti atliekamas prieš kūrenimosi sezoną bei įpusėjus kurenimosi sezonui arba jo pabaigoje. Dėl neišvalytų kaminų kiekvienais metais kyla šimtai gaisrų, o kaminas, apsinešęs storu dervos sluoksniu yra tiksintis fakelas, galintis užkaisti net iki 900 laipsnių karščio ir žaibiškai sunaikinti namą sprogstant į jo vidų. Patogiai rezervuoktie laiką telefonu ar el. paštu ir atvyksime tinkamai išvalyti jūsų kaminą.