fbpx

Efektyvus Židinių Valymas

Nors židinių valymas nėra itin dažnas darbas, tačiau mėgstantiems ilgai deginti kietą kurą vakarais, derėtų židinį valyti bent kartą į metus, kadangi nuolatos kurenamas, šis, apsidergia suodžiais ne tik iš vidaus, bet ir gali palikti tamsias dėmes aplink židinio karkasą. 

Židinių valymas duoda ne tik estetinės naudos: priešgaisrinės tarnybos rekomenduoja valyti židinį bent kartą per metus, kadangi besikaupiantis kreozotas (riebus medienos deguto šalutinis produktas) gali sukelti staigų, nevaldomą gaisrą.

židinių valymas

Pateikiame jums keletą žingsnių, kaip kokybiškai išsivalyti židinį patiems, bei išvengti šaltuoju sezono metu galimų gaisro pavojų. Taip pat, nepamirškite, kad šį darbą galite petikėti tokiems specialistams kaip mes, jūsų židinį išvalytume profesionaliai, greitai ir už gerą kainą, susisiekite šiandien

Židinių Valymas Pirmas Žingsnis

Prieš pradėdami valymo darbus, palaukite mažiausiai 12 valandų po paskutinio kūrenimo, kad viduryje esančios anglys visiškai atvėstų. Atlaisvinkite darbo vietą ir uždenkite plotą aplink židinį, šalia esančius baldus. Geriausia – šlapiais skudurėliais, drėgna paklode. Taip besisklaidančius pelenus ir dulkes surinksite efektyviau.

Apsirenkite senais, purvinais drabužiais kurių negaila, pasirūpinkite guminėmis pirštinėmis. Taip pat dėvėkite kokybišką raspiratorių, kad neįkvėptumėte potencialiai kancerogeninių dulkių. Židinių valymas nėra sudėtingas procesas, bet jeigu abejojate, kreipkitės į specialsitus. Pasirūpinkite keliais kilimėliais kelių paminkštinimui klupant, jeigu neturite – tiesiog panaudokite kelis sulankstytus rankšluosčius.

židinio valymas

Židinio Pelenų Šalinimas

Pašalinkite visus pelenus ir dulkes nuo židinio naudodami nedidelį kastuvėlį ar rankinę šluotą. Nešvarumus ir nuosėdas suberkite į sunkų popierinį maišą ar šiukšliadėžę. Pašalinę dulkes ir pelenus nuo grotelių, išneškite jas į lauką tolimesniam valymui.

Suodžiaus Šalinimas

Norėdami pašalinti suodžius iš grotelių ar andironų, ant sudrėkinto šveitimo šepetėlio (grubių šerių) uždėkite arbatinį šaukštelį indų ploviklio ir šveiskite iki kol nusivalys visi nelygumai. Švariu skudurėliu nusausinkite groteles ir palikite jas nuošalyje, kol valysite židinį.

Židinių Valymo Pradžia

Naudodami grubų sausą šepetį pradėkite valyti židinio sienos, pašalinkite kiek tik įmanoma daugiau kreozoto ir likusių pelėnų. Išsiurbkite židinį ir aplink jį esančias vietas kuriose gali būti dulkių. Taip pat primename, kad židinių valymas gali būti patikėtas ir specialistams, susisiekite su mumis jau šiandien.

židinys

Ruošiame Židinių Valymo Mišinį

Į nedidelį kibirą sumaišykite 3 šaukštus mišinio (neutralizuotos fosforo rūgšties su natrio hidroksidais), pusę puodelio baliklio ir ketvirtadalį puodelį karšto, tačiau ne verdančio vandens. Pripilkite purkštuką šiuo valymo tirpalu ir gausiai apipurkškite židinio sienas bei grindis. Palaukite 5-10min ir pakartokite procedūrą.

Sutepkite grubų šepetį likusiu tirpalu ir pradėkite šveisti sienas nuo viršaus link apačios. Po šveitimo nereikalingais, nenaudojamais skudurais nuvalykite sienas ir grindis, jei reikia, pakartokite purškimą, nuvalykite vėl.

židinys

Židinių Valymas Pabaiga

Jeigu jūsų židinys turi stiklines duris, sumaišykite santykiu 50/50 acto ir vandens tirpalo į naują purškalo buteliuką (jusm reikės maždaug puodelio tūrio talpos). Purkškite ant stiklo durelių, tuomet šiek tiek sudrėkinkite popierinius rankšluosčius, šiuos apibarstykite pelenais, pastarieji veiks kaip lengvas, natūralus abrazyvas.

Sušlapinkite skudurą paprastu vandeniu ir nuvalykite stiklą, židinio sienas bei grindis. Nesijaudinkite, jeigu išliks keletą užsispyrusių juodų dėmių – pernelyg uolus šveitimas gali sugadinti stiklą, pažeisti sienos estetinį vientisumą, taip židinių valymas būtų atliktas nesėkmingai.

Jūsų Židinys Sėkmingai Išvalytas

Taip pat duosime naudingą patarimą: pelenai (ne kreozotas) yra puikus kalcio, kalio ir kitų maistinių medžiagų šaltinis augalams, kurie mėgsta mažą rūgštingumą. Jeigu turite problemų su šliužais, sraigėmis ir kitais minkšto kūno kenkėjais, kaip atgrasymo priemonę paberkite pelenų aplink augalus. Pelenus laikykite sausoje, hermetiškoje patalpoje.

židinių valymas

Mūsų kaminkrečiai atlieka ne mažiau svarbų darbą nei židinių valymas – židinio alkūnės (vieta, jungianti židinį su dūmtraukiu) gremžimas ir kaminų valymas. Ši vieta ne retai būna apskrętusi kreozotu bei smala, tad jos pamiršti – irgi nevalia, tad mūsų meistrai pasirūpins jūsų židinio alkūnės sveikata.

Jeigu turite klausimų ar norėtumėte, kad mūsų kaminkrėčiai apžiūrėtų, išvalytų ar sutvarkytų jūsų židinį ar kaminą, kviečiame susisiekti telefonu +37061100533

 

Ačiū šiai įmonei, ne tik išvalė visą kamino sistemą, bet ir pakonsultavo valymo, namų saugumo klausimais. Labai rekomenduoju.
Alina S.

Call Now Button