fbpx

Reguliarus kieto kuro katilų valymas – procesas, kuris užtikrina ilgesnę katilo eksploatavimo trukmę ir reikšmingai prisideda prie šilumos energijos taupymo veiksnių.

Visgi daugelis žmonių, kurie savo namus aprūpina šiluma pasitelkdami į pagalbą kieto kuro katilus dažnai pamiršta reguliaraus valymo būtinybę arba bando šią procedūrą atlikti savarankiškai.

Tačiau reikėtų pabrėžti, jog kieto kuro katilo valymas yra pakankamai sudėtingas bei atsakingas darbas, kuris reikalauja specializuotų žinių, katilo valymo technikos išmanymo ir specialios įrangos, tad šią procedūrą tikrai rekomenduojama patikėti šios srities profesionalams.

 

Kieto kuro katilų valymas ir priežiūra

Kieto kuro katilo valymas yra pakankamai greitas, tačiau nelabai švarus ir malonus darbas, kuris tikrai reikalauja specializuotų žinių bagažo. Kokybiškai išvalytas kieto kuro katilas sunaudoja mažiau kietojo kuro ir užtikrina kokybiškesnę šilumos sklaidą, o šie privalumai neabejotinai pasitarnauja tiek finansiniu, tiek komforto atžvilgiu.

Visgi realybėje pasitaiko tikrai nemažai atvejų, kuomet šių katilų naudotojai vengia reguliarių kieto kuro valymo procesų ir į specialistus kreipiasi tik tuomet, kai pastebi ženkliai išaugusias kūrenamų medžiagų sąnaudas ir akivaizdžiai suprastėjusią šilumos kokybę namuose. Šias liūdnas pasekmes dažniausiai įtakoja prie katilo prilipęs storas dervų sluoksnis, kuris užkerta kelią šilumos patekimui į katilo paviršių. Būtent dėl šios priežasties – kietojo kuro katilo valymas yra būtinybė, kurios tikrai negalima ignoruoti.

 

Kodėl katilo valymą reikėtų patikėti profesionalams?

 Kiekvienas kieto kuro katilas pasižymi skirtinga konstrukcija ir turi kardinaliai skirtingas valymo instrukcijas, kurias suprasti ir tikslingai pritaikyti praktikoje gali tik katilų valymo specifiką išmanantis žmogus. Netinkamai išvalytas arba ne pagal taisykles išvalytas katilas tikrai nesuteiks nepriekaištingo šilumos efektyvumo ir neužtikrins maksimalios katilo eksploatavimo trukmės.

Laimei, šių rizikų padės išvengti katilų valymo specialistai, kurie puikiai išmano visą kieto kuro katilo valymo eigą. Tad kokių privilegijų galima tikėtis nusprendus katilo valymą perleisti į profesionalų rankas?

 •     Kieto kuro katilo valymas atliekamas tiksliai pagal katilo gamintojo pateiktas instrukcijas;
 •     Neturint katilo instrukcijų profesionalai objektyviai įvertina situaciją ir pritaiko maksimaliai individualiam katilui tinkamą valymo technologiją;
 •     Suodžių, nešvarumų ir dervų valymui naudojami specialiai šiam procesui pritaikyti siurbliai ir kita valymo įranga;
 •     Prie katilo sienų prilipęs vidinis nešvarumų sluoksnis kruopščiai nugramdomas specialiais šepečiais ir grandikliais.
 •     Atidžiai išardomos tam tikros katilo dalys, o atlikus valymo procesus – vėl patikimai sumontuojamos;
 •     Pateikiamos kompetentingos rekomendacijos, kurios užtikrina efektyvius ir ekonomiškai palankius kieto kuro deginimo procesus.

 

kieto kuro katilo valymas     katilų valymas

 

Katilo durelės ir korpusas taip pat reikalauja valymo

Katilų valymas neapsiriboja tik katilo sienelių nuvalymu ir nešvarumų išsiurbimu. Ilgainiui dėvisi ir katilo korpusas bei durelės, kurių būklė lemia ne tik estetinį katilo vaizdą, bet ir tinkamą šilumos izoliaciją bei katilo ilgaamžiškumą. Atliekant profesionalų kieto kuro katilo valymą specialistai įvertina ir katilo durelių bei korpuso būklę. Pastebėjus neigiamus pokyčius pagal poreikį pakeičiami susidėvėję durelių vyriai ar kitos funkcionalumą praradusios katilo durelių dalys.

Taip pat kieto kuro katilą nuolat lydi ypatingai aukštos temperatūros rodikliai, kurie įtakoja sąlyginai greitą katilo korpuso nublukimą. Katilų valymo specialistai gali nudažyti nublukusį katilą specialiais, aukštai temperatūrai atspariais dažais, kurių dėka katilo korpusas tikrai ilgą laiką nepraras estetiškai patrauklios išvaizdos.

 

Privalumai, kuriuos suteikia profesionalus kieto kuro katilo valymas

Savaime suprantama, jog kieto kuro katilų valymas yra procedūra, kurią galima atlikti ir savarankiškai.  Visgi šios srities profesionalai gali užtikrinti ilgalaikėje perspektyvoje pasitarnaujančius privalumus:

 •     Nepriekaištinga bendra katilo būklė;
 •     Taisyklingai atlikta kieto kuro katilo valymo procedūra;
 •     Po procedūros akivaizdžiai sumažėjusios kieto kuro sąnaudos;
 •     Padidėjęs šilumos efektyvumas;
 •     Ilgesnė katilo tarnavimo trukmė;
 •     Maksimalus energijos našumas.

Netinkamai valomas arba visai nevalomas kieto kuro katilas gali tarnauti dvigubai ar net trigubai trumpiau nei analogiškas, tinkamai prižiūrimas katilas. Suodžiais gausiai užterštas katilas brangiai kainuojantį kietąjį kurą tiesiog paverčia dūmais. Tad profesionalus, o svarbiausia reguliariai atliekamas kieto kuro katilo valymas – racionalus sprendimas, kuris užtikrina nepriekaištingą katilo būklę ir tikslingą kieto kuro panaudojimą.

Susisiekite jau šiandien ir atliksime patikimą kamino valymą bei kieto kuro katilo sutvarkymą.

Call Now Button