fbpx

Kaminkrėtys – Kam Jis Reikalingas?

Kiekvienuose namuose yra pečius. Pas kai ką dar ir židinys, o gal net ir senovinė krosnis.  Jie suteikia puikų šilumos šaltinį esant vėsiam orui ar lietuviškoms žiemoms. Todėl privalome žinoti kam yra reikalingas kaminkretys.

Kiekvienas židinys ir pečius turi kaminą. Nors apie tai ir negalvosite kasdien, tačiau su dūmtraukiais siejama daugybė pavojų apie kuriuos privalote žinoti.

Daugumą pavojų, susijusių su dūmtraukiais, kyla dėl netinkamos priežiūros. Pavyzdžiui, sugedus sklendei, dūmai gali būti nukreipti į namus, o ne lauką. Šie dūmai gali apnuodyti anglies monoksidu bei baigtis mirtimi.

kaminkrėtys

Kamino Valymo Svarba

Kitas dalykas – kamino valymo svarba. Neišvalius kamino, gali atsirasti suodžių ir kreozoto sluoksnis ant kamino sienelių, o tai gali sukelti kamino gaisrą.

Paprastai šie gaisrai trunka ilgą laiką, lėtai naikindami jūsų dūmtraukio struktūrą, tačiau gali įvykti ir stiprus sprogimas, kuris sugriaus jūsų kaminą. Todėl kaminkretys ir jo pagalba yra labai rekomenduojami.

Kaminą rekomenduojama tikrinti ir valyti kasmet, net jei naudojate dujinį pečių. Nors iš pirmo žvilgsnio tai nesudėtinga ir galima atlikti patiems, tačiau yra daugybė priežasčių, kodėl turėtumėte vietoje to pasikviesti profesionalų kaminkrėtį.

kaminų valymas

Kodėl Reikia Kviestis Kaminkrėtį?

Kadangi kaminas būna užsikimšęs visokiais suodžiais ir dažnai valomas nuo stogo, valant kaminą kyla didelė susižalojimo rizika.

Valydami patys, rizikuojate nukristi nuo stogo. Net jei esate žmogus, kuris nebijo aukščio ir kuriam patogu būti ant stogo, kamino valymas yra „purvinas“ darbas. Kaminkretys tokiam darbui yra pasiruošęs ir daręs tai šimtus kartų.

Valant, susikaupęs kreozotas ir suodžiai gali patekti į jūsų namus ir sukelti dulkių debesį, padengiantį jūsų grindis ir baldus (ypač jei turite atvirą židinį svetainėje).

Be to, nežinosite konkrečių metodų, kuriuos naudoja profesionalas – praleidę net vieną vietą, galite nepastebėti kamino konstrukcijos pažeidimo ir tykančių pavojų.

Kaminkrėtys ir Jo Atliekami Darbai

Valymas nėra vienintelis dalykas, kurį daro profesionalus kaminkrėtys. Jie apmokyti pastebėti bet kokias konstrukcines problemas ir atlikti išsamią paties kamino analizę.

Tai, ko reikia ieškoti, taip pat ne visada akivaizdu – tik įgudusi akis gali pastebėti trūkį plytoje ir įvertinti kokią žalą jis gali padaryti ateityje. Mūro įtrūkimai ir dūmtakio pažeidimai yra dažniausios problemos, kurias reikia pastebėti kuo anksčiau. 

Nors dažniausiai kalbame apie suodžius ir kreozotą, tačiau dažna problema yra paukščių lizdai kaminuose. Ne tik paukščių, bet ir vabzdžių, šikšnosparnių.

Galbūt kokia šarka jūsų kamine įsirengė atsargų sandėlį. Tokių veiksmai užkemša kaminą ir nebegalima naudotis pečiu ar židinių – valymas privalomas. 

kaminkrėtys ant stogo

Ko Tikėtis Iš Profesionalaus Kaminkrėčio?

Sertifikuotas kaminkrėtys turės visas reikalingas priemones jūsų kaminui patikrinti ir išvalyti. Kaminkrėtys turės ne tik kreozoto šepetėlius, bet ir siurblius, cheminius valiklius ir kameras.

Profesionalus valymo technikas bus tinkamai apsirengęs ir turės apsaugos priemones lipti ant stogo. Jau nekalbant apie tvirtas ir profesionalias kopėčias ar specialią techniką. 

Kaminų valymas atliekamas ne šildymo sezono metu, nebent yra iškilusi problema, kurią privalu spręsti nedelsiant. Tokiu atveju, kai paskiriate susitikimą su kaminkrėčiu, geriausia nekurti pečiaus bent 24 valandas iki jo atvykimo.

Pelenai ir suodžiai porą dienų gali išlikti šilti net ir nebejungiant pečiaus.

Tinkamas Kamino Valymas

Tinkamas kamino valymas ne tik labai padidins jūsų kamino tarnavimo laiką, bet ir gali išgelbėti gyvybes ir apsaugoti turtą.

Kasmet šalyje kyla šimtai gaisrų, kurių būtų galima išvengti, jei kaminai būtų teisingai išvalyti. Nors pats valymas gali atrodyti paprastas, tačiau darant tai patiems lengva suklysti, tiesiog iš nežinojimo.

Patyręs kaminkrėtys sutelks dėmesį į kruopštų valymą, taip pat padės pamatyti visas pagrindines problemas. Būtent tai ko jums reikia saugumui užtikrinti. 

Kamino Švaros komanda puikiai atliko savo darbą, rekomenduojame.
Mantas J.

Call Now Button